V Írsku by už čoskoro mohlo byť samotné držanie obrázkov na mobilnom telefóne, ktoré sú v rozpore so schváleným vládnym naratívom, dôvodom na uväznenie.
S ďalším pokrokom najnovšej legislatívy o nenávistných prejavoch v Írsku sa realizuje varovanie – uverejnené v novembri minulého roka v Catholic Herald – že “navrhované írske zákony o ‘nenávistných prejavoch’ povedú ku kriminalizácii náboženského presvedčenia a učenia Cirkvi”.
Návrh zákona o trestnej justícii (podnecovanie k násiliu alebo nenávisti a trestné činy z nenávisti) z roku 2022, ktorý írsky poslanec (TD) Paul Murphy označil za vytvorenie “myšlienkového zločinu“, vyvolal rozhorčenú reakciu nezávislého írskeho senátora Ronana Mullena, ktorý na to poukázal 30. apríla na Twitteri.
Ako napísal Dubhaltach O Reachtnin v novembri 2022:
Katolícka cirkev má dlhodobo objektívne postoje k otázkam, ktoré, ak sa vyslovia na verejnosti (a to môže zahŕňať aj kazateľnicu), môžu viesť k tomu, že duchovný alebo iná osoba, ktorá ich bude zastávať, bude trestne stíhaný.
Tento zákon, podobne ako zákony v iných krajinách, jednoducho námietky voči progresívnej agende považuje za trestný čin. Prečo? Pretože je to jediný prostriedok právnej sebazáchovy ideológie, ktorá voči racionálnej argumentácii jednoducho nemá šancu obstáť.
Medzinárodný trend
Tento drakonický zákon je ozvenou podobných krokov v iných krajinách. Nedávne zverejnenie správy RAND v USA predznamenáva ďalší zásah proti slobode prejavu – ktorý skutočnosti, ktoré sú v rozpore so stanoviskami štátu a mainstreamových médií, označuje za “rozklad pravdy”.
V Kanade boli navrhnuté azda najdrastickejšie cenzúrne opatrenia, pričom návrh zákona C-11 dáva Trudeauovmu režimu právomoc cenzurovať akýkoľvek online obsah, ktorý porušuje ich kontrolný algoritmus.
V článku v Newsweeku z marca 2023 boli opísané účinky Trudeauovho režimu digitálnej cenzúry, ktorý by štátu umožnil odstraňovať obsah vytvorený používateľmi bez varovania.
V súčasnej podobe by navrhovaný zákon udelil byrokratom federálnej vlády právomoc považovať YouTube kanál študenta na za nedostatočne rôznorodý alebo uznať hudbu rapera za vinnú zo šírenia “dezinformácií”.
Bežným Kanaďanom by mohli byť zrušené účty na sociálnych médiách a streamovacie účty alebo by mohli byť zablokovaní za vytváranie obsahu, ktorý odmietne vládou kontrolovaný algoritmus.
Chýba definícia “nenávisti
V žiadnom prípade pri akomkoľvek zákone o nenávistných prejavoch nie je jasne definovaný pojem “nenávisť”. Jeho vysvetlenie v Británii zahŕňa “averziu“ a “nesúhlas”. V Írsku zákon označuje za nezákonnú “… nenávisť voči osobe alebo skupine osôb v štáte alebo inde z dôvodu ich chránených charakteristík alebo niektorej z týchto charakteristík”.
Návrh zákona, ktorý prechádza írskym parlamentom, jr prezumpciu neviny nahrádzaná prezumpciou viny.
Má medzinárodnú pôsobnosť (“v štáte alebo inde”) a obmedzuje sa na skutočnosť, že v Írsku vás môžu uväzniť za meme na telefóne – alebo čítanie z Biblie.
Ako sme videli v Spojenom kráľovstve, kresťanský prejav nie je chráneným prejavom a nepožíva rovnaké právne výsady a ochranu ako napríklad reklama na nevhodné sexuálne správanie detí.
Je zrejmé, že pod pojmom “nenávisť” sa rozumie aj znechutenie ľudí z rozšíreného oslavovania a praktizovania neresti vrátane vraždenia nenarodených detí.
Zákon projekcie
Výroky írskej ministerky spravodlivosti Heleny McEnteeovej o nenávistných prejavoch by sa dali lepšie použiť ako opis cieľa nového zákona, ktorý oslavuje:
Cieľom nenávistných prejavov je umlčať ľudí, zavrieť im ústa, aby sa báli povedať, kto sú, a vylúčiť ich a izolovať.
To je samozrejme účinok zákonov o “nenávistných prejavoch” na každého, kto je dostatočne bohabojný alebo inak normálny. O týchto zákonoch sa tvrdí, že sa týkajú iba najhorších prípadov extrémnej nenávisti, ale bežne sa zneužívajú na trestanie nielen nesúhlasu, ale aj mlčania.
Práve na základe právnych predpisov o nenávistných prejavoch boli v Británii zatknutí pro-life kresťania, ktorí sa modlili – v tichosti – pred zariadeniami na ničenie detí.
Tieto zákony nebránia “nenávisti”. v skutočnosti sú to zákony o rúhaní na obranu kultu vážneho morálneho zla.
Presne opísať náš morálne zvrátený svet znamená riskovať trestné stíhanie, rovnako ako verejne – hoci v tichosti – prosiť Boha o pomoc pri spáse duší.
Presadzovanie gender agendy
Táto legislatíva dáva právnu silu najnovším definíciám “genderu” – potvrdzuje kultúru, v ktorej sú deti zvádzané otvorene satanistickou agendou, aby akceptovali lekárske zákroky meniacich život.
Táto kultúra predstavuje najvážnejšie organizované nebezpečenstvo pre deti v západnom svete a jej zámery – založené na moci, zisku a sexuálnej zvrátenosti – sú úplne skazonosné. Ťažko si predstaviť rýdzejší prejav “nenávisti”, než je predaj sebapoškodzovania a sterilizácie detí ako formy “starostlivosti”.
Transgenderová kultúra sa inkubuje a šíri online a práve týmto spôsobom sa účinne reprodukuje v mysliach vnímavých ľudí.

Presne opísať tento proces je samozrejme formou “nenávistného prejavu“. To naznačuje účel zákonov o nenávistných prejavoch – urobiť z opisu diabolského zla trestný čin. Je to znak toho, že ani mlčanie nie je zárukou, že človek nebude prenasledovaný, pokiaľ odmieta vychvaľovať neresť nahradzujúca čnosť. V Írsku by teraz mohlo byť samotné držanie obrázkov na mobilnom telefóne dôvodom na uväznenie.
Zákony o nenávistných prejavoch sú teda určené na to, aby nadobudli účinnosť aj v prípadoch, v ktorých nebude ani stopy po „nenávisti“ a ani stopy po „prejave“. Sú prijímané za účelom ochrany úpadku a degradácie našej civilizácie pred diskusiou.
Cieľom tohto západného liberálneho trendu cenzúry je umlčať nepriateľov zla hrozbou väzenia s cieľom chrániť rozsiahle kultúrne zmeny, za ktoré nikto nikdy nehlasoval.
Zdroj: lifesitenews.com