“Je presvedčený, že Európa je kolískou civilizácie a že bude jej koniec, ak sa príliš zmieša s Afrikou. Tvrdí, že Európa je odsúdená na zánik, ak takto bude riešiť migrantský problém“.
Toto sú niektoré veci, s ktorými sa Elon Musk zveril svojmu najbližšiemu spolupracovníkovi v Taliansku, ktoré som potom od neho počul. Najbohatší muž sveta tiež hovorí, že sa mu “páči Orbán” a “koncept Eurábie”.
Musk má od roku 1990 rovnaké obavy ako vtedajší kardinál Joseph Ratzinger, ako o tom vo svojej autobiografii rozpráva Conrad Black: “Kardinál Gerald Emmett Carter ma v roku 1990 pri návšteve u kardinála Ratzingera zobral na večeru. Boli sme prítomní len my traja a kancelár kardinála Cartera. Ratzinger želel nad ‘pomalou samovraždou Európy: jej populácia starne a zmenšuje sa a nenarodené deti sú postupne nahrádzané neasimilovanými prisťahovalcami“.
Nadmieru bohatým som nikdy nerozumel. Väčšina z nich trávi svoj život medzi večierkami a jachtami a hlási sa iba k veciam, ktoré sa ľuďom páčia, akoby robili všetko pre to, aby im lichotili noviny, televízia, OSN, tí, ktorí točia módne slová, na ktorých záleží: globálne otepľovanie, svetový hlad, mier, udržateľnosť, medzinárodná spolupráca a tak ďalej.
Sú to osoby nazývané “anywhere“ označujúce ľudí, ktorí by mohli žiť kdekoľvek, osoby bez koreňov, a ak im poviete, že Benátky, Nice, Paríž, Bavorsko a ďalšie nádherné miesta, ktoré často navštevujú a kde môžu mať veľkolepé chaty a penthousy, by už neboli také isté, ak by sa zmenila kultúra ich obyvateľov, zrazu sa stanú skúpi na slovo a zmĺknu.
Teraz je tu najbohatší z nich, ten, ktorý opustil Južnú Afriku, aby pokoril mnohé rekordy, a ktorý o sebe tvrdí, že patrí medzi “anywhere”, tých, ktorí môžu žiť kdekoľvek – pohoršujúci Musk.
A má šialený nos.
“V roku 2017 sme s Muskom išli na drink do Menlo Parku v Kalifornii s jedným z mojich synov, ktorý mal vtedy 18 rokov a chystal sa na prázdninový rok v Afrike,” spomínal pred niekoľkými dňami ekonóm zo Stanfordu Niall Ferguson. “Musk bol znepokojený. V polovici nášho rozhovoru dostal videohovor z jednej zo svojich tovární Tesla, ktorá vyzerala, že horí. ‘Je to dôležité?” spýtal sa. Chlapík v horiacej továrni sa tváril neisto. ‘V tom prípade ma neobťažujte,’ odvrkol a zavesil.
‘Nechoď do Južnej Afriky,’ povedal Musk môjmu synovi s náhlou intenzitou. ‘Zomrieš.’ Môj syn túto radu ignoroval. O niekoľko mesiacov neskôr sa len o vlások vyhol zastreleniu počas lúpežného prepadnutia v Johannesburgu. Tento príbeh rozprávam, aby som ilustroval dôležitú povahovú črtu, ktorou sa Musk odlišuje od bežných ľudí: má nadľudskú intuíciu.
Musk už niekoľko mesiacov zverejňuje videá a správy z frontu európskeho multikulturalizmu. Keď marocká mládež v Belgicku ponižovala a zbila belocha, Musk zverejnil video.
Musk komentoval slovami “má pravdu” video, na ktorom imám hovorí: “Francúzsko sa prostredníctvom džihádu stane islamskou krajinou, celý svet bude podriadený islamskej vláde…”.
Musk reagoval na kritiku Viktora Orbána na adresu azylovej politiky OSN a EÚ.
Maďarský premiér na sociálnej sieti napísal: “Násilie migrantov je na vzostupe. Pred tromi nocami zasiahla pohraničná hliadka automatickými zbraňami. Týmto migranti prekročili Rubikon. Je čas pozrieť sa pravde do očí: bruselský pakt o migrácii zlyhal”.
Muskova reakcia znela: “Má absolútnu pravdu.“
O niekoľko hodín Musk zaútočil na nemecké mimovládne organizácie, ktoré privážajú migrantov do Talianska (tu som sa pokúsil povedať, o koho ide). Nielen to, ale na odpoveď nemeckej vlády, že áno, Musk odvetil:
“Takže ste na to naozaj hrdí. Zaujímavé. Úprimne povedané, pochybujem, že väčšina nemeckej verejnosti to podporuje. Vykonali ste prieskum verejnej mienky? Nie je porušením suverenity Talianska, keď Nemecko prepravuje veľké množstvo nelegálnych prisťahovalcov na taliansku pôdu? Vyzerá to ako invázia…”.
Muskov výpad voči Nemecku Talianov nepotešil. Publicista denníka Corriere della Sera Antonio Polito sa čudoval: “Ale má X (predtým Twitter) politický program? A my, ktorí sme na X, slúžime len ako divadelná kulisa?”. Všetkým je ľúto za starým Twitterom, ktorý cenzuroval iba konzervatívnych oponentov.
Musk sa medzitým nechal odfotografovať s jedným zo svojich jedenástich detí na pleciach, keď maďarskej prezidentke Katalin Novák ukazoval jednu zo svojich tovární Tesla.
‘Mať deti zachraňuje svet,’ napísal Musk.
Kytica kvetov a odkaz: “Per aspera ad astra“, podpísaný “Elon”. Na obetný oltár Júlia Cézara na Rímskom fóre prišla v posledných dňoch nevídaná pocta, a to od patróna spoločnosti Tesla a zakladateľa SpaceX. Dar prišiel prostredníctvom kvetinárstva, ktoré bolo poverené vstupom do archeologického areálu na miesto, kde bolo telo rímskeho diktátora po jeho zavraždení spopolnené.
Musk má rád Európu takú, aká je, a nechce, aby sa zmenila.
Keď sa 15. augusta 2021 Taliban opäť ujal moci v Kábule, Musk napísal a zverejnil úryvok z majstrovského diela Barbary Tuchmanovej o prvej svetovej vojne The Guns of August (Augustové delá): “Starý svet zomiera v plameňoch nádhery.
Neskôr napíše: “Stará Európa hynie v multikultúrnom jasote”.
Musk odišiel na mexickú hranicu, aby sa stretol s miestnymi politikmi a predstaviteľmi súdnych orgánov a získal, ako sám povedal, “nefiltrovaný” pohľad na situáciu. Muskova návšteva sa uskutočnila v čase, keď sa tisíce migrantov v posledných dňoch vydali do severného Mexika v nákladných vlakoch a autobusoch, aby prekročili hranice USA do Texasu, Arizony a Kalifornie.
Musk navštívil Eagle Pass, kde davy migrantov už niekoľko dní prechádzajú cez Rio Grande pri železničnom moste. ‘Chceme urobiť oboje: uľahčiť legálne prisťahovalectvo a zastaviť prílev ľudí v takom rozsahu, ktorý vedie ku kolapsu sociálnych služieb,’ povedal Musk.
Američania však majú šťastie: ich prisťahovalci sú z Mexika, Venezuely, Guatemaly, Salvádoru…
V tých istých hodinách Musk takto reagoval na zábery nepretržitého vyloďovania migrantov z Afriky na európskych brehoch: “Deň D”.
Ronald Reagan raz povedal: “Národ, ktorý nedokáže kontrolovať svoje hranice, nie je národom. A stráca svoju civilizáciu.“ Musk to na rozdiel od politikov, exotov v našej tlači a eurokratov pochopil. A stavia sa k tomu čelom. V dnešnej dobe bezuzdnej zbabelosti a zákernosti to nie je málo.
Zdroj: meotti.substack.com