Celá hrôza “dusíkovej” vojny v poľnohospodárstve je každým dňom zjavnejšia. Zásobovaniu potravinami na celom svete hrozí kolaps, ak sa používanie dusíkatých hnojív v rámci požiadaviek Net Zero výrazne obmedzí. Tvrdí sa, že hnojivá otepľujú Zem a spôsobujú klimatický rozvrat, pretože vedľajší produkt oxid dusný sa uvoľňuje do atmosféry. V skutočnosti hrozí, že sa zničí celá svetová ponuka potravín v záujme takmer nemerateľného oteplenia o 0,064 °C za storočie, ako sa uvádza v najnovších vedeckých prácach.
Politiky zamerané na riešenie tejto neexistujúcej krízy už spôsobili obrovské škody na Srí Lanke, kde zákaz dusíkatých hnojív spôsobil rýchly prepad výnosov potravín a viedol k tomu, že prezident urýchlene utiekol z krajiny. Kanadská vláda sa zaviazala znížiť úroveň N2O o 30 % do roku 2030. V Holandsku sa vláda riadi pokynmi Európskej únie a snaží sa odstrániť poľnohospodárov z pôdy. Akékoľvek vyplatené odškodnenie bude viazané na obmedzenie nezačať znovu hospodáriť kdekoľvek v EÚ. Politická nespokojnosť rastie a už teraz existujú obavy o dodávky poľnohospodárskych produktov, keďže Holandsko je druhým najväčším vývozcom potravín na svete.
Dusík je dôležitou zložkou metabolizmu rastlín, ktorá sa získava z pôdy. Žiaľ, v pôde nie je dostatok dusíka na pestovanie rastlín v takom rozsahu, aký je potrebný na nasýtenie svetovej populácie. Pred príchodom komerčných dusíkatých hnojív bol v niektorých častiach sveta častým znakom nespoľahlivého zásobovania potravinami hladomor. Bez hnojív sa hladomor opäť vráti do svojej hrozivej úlohy, čo budú musieť politici hlavného prúdu Net Zero v blízkej budúcnosti riešiť. Cnostné zelené bludy o “rewildingu”, diétach s chrobákmi a ekologickom poľnohospodárstve nenasýtia svet, pravdepodobne ani jeho štvrtinu.
V nedávnej teoretickej fyzikálnej štúdii štyroch významných vedcov sa uvádza, že existujú dôkazy o tom, že množstvo N2O v atmosfére, plynu s otepľujúcimi vlastnosťami, nebolo nikdy v priebehu času konštantné. V medziľadových dobách, ako je tá súčasná, dochádzalo k veľkým zmenám koncentrácie v atmosfére. Oxid dusnatý je silnejší “skleníkový” plyn ako oxid uhličitý, ale jeho podiel je len 0,34 častíc na milión (ppm), pričom jeho ročný nárast je len 0,00085 ppm. V súčasnosti je úroveň CO2 na úrovni 420 ppm a jeho molekuly v atmosfére rastú 3 000-krát rýchlejšie ako N2O.
Ako všetky skleníkové plyny, aj jeho schopnosť zachytávať teplo v úzkych pásmach infračerveného spektra sa po dosiahnutí určitej úrovne znižuje, pretože plyn sa stáva “nasýteným”. To vysvetľuje, prečo boli hladiny skleníkových plynov v minulosti oveľa vyššie bez toho, aby sa Zem zmenila na ohnivú guľu Armagedonu. Po určitom bode sa podľa fyzikov akékoľvek zvýšené otepľovanie stáva logaritmickým, čo znamená, že v reakcii na ďalšie skleníkové plyny stúpa čoraz pomalšie, čo opäť poskytuje pravdepodobné vysvetlenie, prečo sa teploty v paleo záznamoch držali v relatívne malom pásme.
Zdá sa, že každý deň prináša nové obavy z deštrukcie, ktorú pravdepodobne spôsobí kolektivistický projekt Net Zero. Ako sme videli v nedávnych článkoch, absolutistickí fanatici Net Zero v rámci vládou financovaného britského projektu FIRES očakávajú, že v roku 2050 bude Británia strácať 75 % svojej energie. Lietanie, doprava a konzumácia hovädzieho a jahňacieho mäsa budú zakázané, zatiaľ čo tehly, betón a sklo takmer prestanú existovať. Všetky hlavné politické strany, ktoré podporujú súčasnú stratégiu, utekajú pred skutočnou realitou Net Zero. Podľa názoru vedúceho britskej organizácie FIRES profesora Juliana Allwooda je súčasná stratégia rovnako nereálna ako “zázračné fazule oplodnené krvou jednorožca”.
Štyria fyzici poznamenávajú, že iba málo občanov si uvedomuje, že vplyv N2O na atmosféru je “zanedbateľný”. Navrhované zaťažujúce nariadenia týkajúce sa poľnohospodárstva, chovu dobytka a mliekarenstva “nebudú mať žiadny citeľný vplyv na klímu, ale niektoré z nich veľmi poškodia produktivitu poľnohospodárstva a zásobovanie potravinami“. Konštatuje sa, že jedným z hlavných faktorov “bezprecedentnej” hojnosti potravín na svete v posledných rokoch bolo používanie minerálnych dusíkatých hnojív. “Bez dusíkatých hnojív nie je možné udržať vysoko produktívne poľnohospodárstvo,” dodáva sa.
Jeden z autorov nedávnej správy, profesor William Happer z Princetonu, sa nedávno spojil s profesorom Richardom Lindzenom z MIT, aby objasnil, akej katastrofe svet čelí. Ak by sa zakázala výroba dusíkatých hnojív, miliardám ľudí na celom svete by hrozil hlad. Vznikol by “celosvetový hladomor”, keď by polovica sveta nemala dostatok jedla
Na podporu svojich tvrdení autori uverejnili uvedený graf. Ten jasne ukazuje “pozoruhodný” nárast výnosov plodín po tom, ako sa okolo roku 1950 začalo plošne používať dusíkaté hnojivo.
Happer vo svojom teoretickom dokumente upozorňuje aj na niektoré katastrofy, ku ktorým došlo v minulosti, keď “ideologicky motivované” vládne mandáty v oblasti poľnohospodárstva “zvyčajne viedli ku katastrofe”. V Sovietskom zväze viedla vojna proti poľnohospodárom v 30. rokoch 20. storočia k tomu, že milióny ľudí zomreli od hladu. Ľudové spomienky na Golodomor (hladomor), keď v rovnakom čase zomreli aj milióny Ukrajincov, “zohrali nemalú úlohu” v súčasnej vojne na Ukrajine.
Povinnosti obmedziť počet zvierat a používanie hnojív dramaticky znížia poľnohospodárske výnosy. Aby sa svet mohol naďalej živiť, poľnohospodárske plochy sa budú musieť zväčšovať a zasahovať do pôvodných biotopov, ktoré by pri rozumnom používaní hnojív mohli zostať nedotknuté. “Výsledkom bude väčší environmentálny
stres, nie menší,” píšu fyzici. Keď je aj predpokladaný prínos taký zanedbateľný, ide o politiku, ktorú niet za čo chváliť.
Zdroj:
dailysceptic.org