Sovietsky zväz v roku 1928 zakázal Vianoce a 25. december sa stal bežným pracovným dňom. O storočie neskôr Západ ich postupne chce vymazávať a “prispôsobovať” dobe v rámci sviatočného adventu civilizačnej samovraždy.
Americký maloobchodný gigant Target práve uviedol na trh čierneho Otca Vianoc Nna vozíku. Mohlo to byť horšie: čierny, na vozíku a homosexuál. Ale bláznivé prebudenie je len prechodnou fázou. Znamenia budúcnosti sú inde.
Anglické mesto Bradford oznámilo, že tento rok bude mať “multireligiózny stromček”, aby “oslávilo multikultúrny charakter mesta”, kde podľa posledného sčítania obyvateľstva viac ako tretina obyvateľov pochádza z menšín.
V roku 2010, keď Benedikt XVI. prišiel do Anglicka, sa zatvárala historická diecéza anglikánskej cirkvi Bradford, kde počet moslimských veriacich už bol dvojnásobný oproti počtu anglikánov. “Niektoré oblasti s vysokou koncentráciou moslimov zažili “biely útek” a Cirkev sa snaží udržať si pozíciu,” uviedli biskupi. “Štatistici predpovedali, že do desiatich rokov bude v britských mešitách v piatok viac moslimov ako anglikánov v nedeľu v kostole.”
Táto hranica už bola prekročená v Bradforde.
Podľa oficiálnych údajov “normálna” nedeľná návštevnosť v 147 farnostiach diecézy klesla z 13 500 v roku 2000 na 8 700 v roku 2010. Pri počte 80 000 moslimov v Bradforde mal islam už viac ako dvojnásobok veriacich ako kresťania.
Vianoce by sa čoskoro stali zastaranými.
Vo francúzskom meste Nantes, meste bretónskych vojvodov a Julesa Verna pod vedením socialistickej starostky Johanny Rollandovej, ustúpi tento rok jasličková pobožnosť “kreativite”. Tento rok bude možné stretnúť “malú matku Vianoc” v bežeckom obleku. “Pretože v 21. storočí je duch Vianoc multikultúrny. Už nie je jedinečný, ale dáva priestor všetkým vierovyznaniam či neveriacim. Pretože tieto čarovné okamihy by mali všetkých spájať pod rovnakou zástavou tvorivosti”.
Mestské bilbordy k “mesiacu ženy” zobrazujú ženu s islamským závojom. V Nantes sa staroveký kostol svätého Krištofa stal mešitou.
Je tu “inklúzia” pre všetkých.
Škola Stigeråsen, škola v rodnom meste Henrika Ibsena v Nórsku, zašla ešte ďalej: vianočné slávnosti s veršami z Koránu.
Incident pripomína iný incident v Rozzane v Lombardii, kde riaditeľ školy zakázal žiakom spievať tradičné vianočné koledy, aby neurazili citlivosť mladých mohamedánov.
V uplynulých dňoch mesto Manchester oznámilo, že nerozsvieti vianočné osvetlenie. Najprv Covid, teraz multikulturalizmus, ktorý je otvorený dokorán. Medzitým propalestínski demonštranti vyliezli na manchesterskú katedrálu.
Školy v Nottinghame zrušili vianočné predstavenia, pretože sa prekrývali s islamským sviatkom Eid.
Vianoce nebudú ani v Brightone. A už vôbec nie v najstarších vianočných trhoch v Anglicku v Lincolne: labouristická mestská rada rozhodla ich zrušiť s odôvodnením, že sú také populárne, že „predstavujú bezpečnostné riziko“!
Medzitým aj mesto Štrasburg oznámilo, že tieto Vianoce budú “triezve”. Možno len stromček, ale bez hviezdy, alebo možno s polmesiacom.
V belgickom Gande mala byť Mikulášom černoška, potom si uvedomili, že zašli priďaleko. Čas na zahalenú černošku však ešte určite príde.
V Holsbeeku v Bruseli nebol postavený žiadny betlehem, aby “neurazil moslimov”. Pritom “V meste žijú možno len štyria moslimovia a tí by sa nikdy nesťažovali, že na radnici je betlehem“. Na námestí Grand Place v hlavnom meste Európy už nainštalovali odkresťančený vianočný stromček. V Nemecku začali reťazce supermarketov predávať “zimné hviezdy” namiesto “vianočných hviezd”.
Dokonca aj v Kanade sa Vianoce likvidujú: “Národné zhromaždenie premenovalo vianočný stromček na ‘sviatočný stromček’; kanadské dedičstvo, ktoré je vo federálnej vláde zodpovedné za kultúru, navrhlo nahradiť odkaz na Vianoce ‘zimným slnovratom’; a vianočný stromček bol odstránený z úradov Service Canada, pretože bol ‘diskriminačný’“.
Voľno na Vianoce a Veľkú noc je vraj dôkazom “koloniálnej” histórie Kanady, uviedla práve Kanadská komisia pre ľudské práva, financovaná federálnou vládou.
Akoby samotný život v krajine s kresťanskou tradíciou znamenal, že sa musíme bičovať. Akoby slávením vianočných a veľkonočných sviatkov boli náboženské menšiny urážané či zraňované . Moralizátori všetkého druhu, ktorí chcú príliš oslavovať “rozdiely”, zabudli, že musíme oslavovať to, čo nás ako národ spája. Naše dejiny, naše dedičstvo, naše tradície. Nejde o to, aby sme oslavovali splny, ročné obdobia, prílivy a odlivy, aby sme mali inkluzívny a menšinám priateľský kalendár.
A po prvýkrát za 20 rokov nebude počas Chanuky pred radnicou v Monctone vystavená menora, Kanada. V roku 2011 noviny National Post uverejnili titulok: “Islamská populácia Kanady sa za 20 rokov strojnásobí“. Žneme to, čo sme zasiali. A židov a kresťanov láskavo (alebo nemravne) žiadame, aby išli z cesty.
V uplynulých dňoch sa v Karlstadte, pokojnom mestečku v nemeckej časti Frankov, otvoril Andreasmarkt, vianočný trh. S heslom “Východ sa stretáva so Západom” (veľmi sugestívne) sa ho ujali mešity. Vianočný trh otvoril muezín islamskou modlitbou z reproduktorov. Na pódiu boli prezentované moslimské modlitebné zvyklosti, napr. v akých polohách by sa malo modliť. Detský zbor predniesol moslimské piesne.
Medzitým bola poškodená socha Panny Márie v bazilike svätého Jána v Saarbrückene. Márii bola odseknutá jedna ruka a hlava malého Ježiša, ktorého držala, bola sťatá. Aj o tom je “rozmanitosť”. Nemecká polícia medzitým zatkla teroristickú bunku pripravenú zaútočiť na Vianoce.
Pred pogromom 7. októbra Hamas zakázal “moslimské interakcie s Vianocami”. A v posledných dňoch Palestínska samospráva (banda skorumpovaných kleptokratov, ktorých platia ľudia zo Západu) zrušila Vianoce “na počesť mučeníkov Hamasu”.
Podľa meotti.substack-com